fbpx

Nauka makijażu od podstaw

Nauka makijażu od podstaw to ciekawa propozycja zarówno dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i wykorzystać ją w celu wykonywania codziennego makijażu w bardziej profesjonalny sposób, jak i dla początkujących wizażystów i makijażystów, którzy chcą nabyć i ugruntować podstawowe umiejętności w swoim zawodzie. Najlepiej uczyć się pod okiem doświadczonej osoby, która będzie wiedziała, jak skorygować podstawowe błędy. Istotne jest w tym przypadku poznanie teoretycznych podstaw makijażu oraz wykorzystanie ich w praktyce.

W ramach teoretycznych podstaw, warto zapoznać się przede wszystkim z takimi zagadnieniami, jak typy urody, anatomia twarzy oraz rodzaje skóry. Łatwiej dzięki temu dobrać właściwy sposób pielęgnacji oraz techniki, które najlepiej się sprawdzają w przypadku danej osoby. Wiedza ta pozwoli później chociażby zbudować proporcje twarzy czy skorygować jej niedoskonałości. Osoby mające dobrze ugruntowaną wiedzę teoretyczną w zakresie makijażu w znacznie lepszy sposób będą też w stanie doradzić innym w kwestiach związanych z doborem odpowiednich kosmetyków czy technikami pielęgnacji skóry.

Aby nauczyć się poprawnie wykonywać makijaż, należy zacząć od identyfikacji rodzaju cery i właściwy dobór jej pielęgnacji. Mowa tu zarówno o codziennej pielęgnacji, która zapewnia jej zdrowy wygląd, jak i o jej pielęgnacji bezpośrednio przed nałożeniem podkładu. Kolejnym krokiem jest odpowiedni dobór oraz nałożenie podkładu w poprawny sposób. Podkład musi nie tylko pasować do koloru skóry, ale też właściwości podkładu i grubość nałożonej warstwy powinny być dobrane do rodzaju okazji, na którą wykonywany jest makijaż. Do lekkiego makijażu dziennego użyjemy standardowo innego podkładu niż do makijażu wieczorowego, wykonywanego na szczególną okazję, gdzie trzeba zadbać o jego doskonały wygląd przez kilka czy kilkanaście godzin.

Gdy podejmiemy decyzję dotyczącą podkładu, można przejść do modelowania twarzy oraz jej konturowania, dzięki czemu będzie można skorygować znaczną część jej anatomicznych niedoskonałości. W ramach nauki podstaw makijażu warto również poznać prawidłowe sposoby regulowania brwi, przede wszystkim w kontekście osi, które muszą być w tym przypadku zachowane. Następnie czas na naukę różnych technik, które mogą być zastosowane w przypadku makijażu oka i ich właściwego doboru do konkretnej okazji. Podstawą będzie tu właściwe opanowanie makijażu codziennego, po którym można przejść do bardziej zaawansowanych technik związanych z makijażem wieczorowym, takich jak chociażby smokey eyes. W ramach podstaw makijażu warto też nauczyć się odpowiedniego rozświetlenia ciała, dzięki któremu podkreślimy efekt końcowy.

Podstaw makijażu można nauczyć się na własną rękę. Jak już jednak było wspomniane, optymalna metoda to nauka pod okiem doświadczonego wizażysty, który pokaże wszystkie istotne techniki, pomoże w kluczowych decyzjach dotyczących pielęgnacji i doboru kosmetyków oraz od razu skoryguje podstawowe i mniej oczywiste błędy stosowane przez początkujących makijażystów. Profesjonalny makijażysta będzie też w stanie w odpowiedni sposób przekazać wiedzę teoretyczną na temat podstaw makijażu oraz pomoże zastosować ją w różnych fazach nakładania makijażu. To z pewnością bardziej efektywny sposób nauki niż próba zgłębienia tematu na własną rękę.

Leave a Reply

Your email address will not be published.