fbpx

Kurs makijażu dla początkujących

Kursy makijażu dla początkujących są niezmiennie popularną formą nabywania i doskonalenia własnych umiejętności u osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z wizażem. Pozwalają w przystępny sposób nauczyć się niezbędnych podstaw teoretycznych oraz zyskać solidne przygotowanie praktyczne do wykonywania zawodu. Ukończenie dobrego szkolenia może bardzo ułatwić rozpoczęcie pracy w zawodzie. Tego typu kursy często są też jednak wybierane przez kobiety, które chcą po prostu udoskonalić swoje umiejętności, dzięki którym będą mogły codziennie wykonywać makijaż w bardziej profesjonalny sposób.

W szkole Macherowska Makeup dostępne są cztery podstawowe kursy dla początkujących, przygotowujące do podjęcia zawodu makijażysty.  Wszystkie prowadzone są pod okiem doświadczonej trenerki z wieloletnim stażem, Jolanty Macherowskiej. Stosuje ona techniki przekazywania wiedzy i umiejętności, które zorientowane są na wszechstronny rozwój kursantów, ze szczególnym naciskiem na rozbudowywanie umiejętności praktycznych.

Kursy prowadzone są w formie indywidualnej – gdzie kursant przez kilka dni pracuje sam na sam z trenerką nad doskonaleniem własnych umiejętności – oraz w formie grupowej, gdzie wiedza przekazywana jest niewielkiej grupie osób. Kursy indywidualne zazwyczaj trwają od trzech do pięciu dni. Kursy grupowe standardowo prowadzone są w formie pięciodniowej.

Program dostępnych kursów przygotowywany był przede wszystkim pod kątem szkolenia profesjonalnych makijażystów. Trenerka jest jednak otwarta na jego modyfikacje oraz prowadzenie bardziej spersonalizowanych kursów, pod kątem osób, które chciałyby nabyć konkretnego rodzaju umiejętności. Możliwe jest też jak najbardziej zmodyfikowanie kursu w taki sposób, żeby program zorientowany był na osoby, które będą wykonywać makijaż jedynie na własne potrzeby.

Dostępne kursy dla przyszłych makijażystów zbudowane są w taki sposób, aby osoby w nich uczestniczące poznały najpierw podstawy teoretyczne, które niezbędne są w wykonywania profesjonalnego makijażu i pracy z klientem. Kursanci zapoznają się tu z takimi zagadnieniami, jak zasady BHP, sposoby prowadzenia wywiadu z klientem, teoria koloru, typy urody, anatomia twarzy i zasady budowania jej proporcji oraz sposoby budowania własnej marki online.

Kursy zorientowane są jednak przede wszystkim na nabycie umiejętności praktycznych, dzięki którym osoby w nich uczestniczące poznają sposoby wykonywania makijażu kluczowymi technikami. Najpierw wykonywane są przez trenerkę na modelce, następnie kursanci mają okazję same zastosować konkretne techniki, a popełniane błędy są na bieżąco korygowane przez Jolantę. Praktyka standardowo prowadzona jest w ramach kilku konkretnych bloków tematycznych, na każdy poświęconych jest kilka godzin, aby osoby szkolone miały okazję ugruntować zdobyte umiejętności. Poznają tu techniki stosowane przy makijażu dziennym, wieczorowym, ślubnym oraz makijażu cery problematycznej.

Dostępna oferta pozwala wybrać odpowiedni kurs dla osób, które mają bardzo różne oczekiwania – zarówno dla przyszłych profesjonalistów, jak i dla kobiet, które poprzez udział w kursie chcą po prostu udoskonalić własne umiejętności. Na stronie internetowej dostępna jest podstawowa oferta studia Macherowska Makeup. W razie potrzeby, jesteśmy otwarci na dostosowanie programu do indywidualnych potrzeb.

Leave a Reply

Your email address will not be published.