fbpx
makijaż ślubny

Makijaż ślubny

Makijaż dla panny młodej to jeden z elementów oprawy ślubnej, które mogą jej zdecydowanie pomóc albo bardzo zaszkodzić. Dobrze wykonany makijaż pozwala cieszyć się pięknym wyglądem w tym wyjątkowym dniu do samego końca. Jeśli wykonany jest w nieumiejętny sposób, prawdopodobnie od samego początku będzie sprawiał niekorzystne wrażenie, z czasem wyglądając tylko coraz gorzej, potęgując jednocześnie stres panny młodej.

W przypadku makijażu ślubnego kluczowe jest, żeby stanowił tło dla całej stylizacji i nie rzucał się nadmiernie w oczy. Bardzo wyrazisty makijaż standardowo nie sprawia tu dobrego wrażenia. W ramach swojego głównego zadania, jakim jest dostarczenie pięknego tła dla całościowej stylizacji, musi spełnić jednocześnie kilka innych ról. Standardową rolą jest tu odpowiednie konturowanie twarzy. Przede wszystkim powinien być też w stanie trwale, na wiele godzin, skorygować niedoskonałości cery. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak intensywny jest to dzień. Powinien też pomóc osobom mającym skłonność do zaczerwienień skutecznie ukryć je w chwilach, gdy się stresują.

Kluczową cechą makijażu ślubnego jest też jego długotrwałość. Wykonywany jest zwykle rano albo wczesnym popołudniem, a musi dobrze wyglądać do późnych godzin nocnych albo do samego rana. Nie da się tego efektu w zadawalającym stopniu osiągnąć standardowymi technikami, stosowanymi w codziennych czy wieczorowych makijażach. Konieczne jest tutaj nałożenie kilku warstw produktów, ale w taki sposób, żeby efekt końcowy prezentował się w możliwie najbardziej naturalny sposób.

Przed wykonaniem makijażu ślubnego konieczna jest odpowiednia pielęgnacja cery, również w dniach poprzedzających dzień ślubu. Pielęgnacja ta powinna polegać w pierwszej kolejności na odpowiednim nawilżeniu skóry, a także okazjonalnych zabiegach peelingujących i poprawiających jej wygląd. Należy wcześniej wyregulować brwi, żeby uniknąć śladów po zabiegu w dniu ślubu. Przed samym makijażem panna młoda powinna ubrać się w taki sposób, żeby było możliwe zastosowanie produktów również na dekolcie. Powinno to być jednocześnie ubranie, które pozwoli następnie przebrać się w taki sposób, żeby nie naruszyć efektu końcowego.

Makijaż bywa wykonywany w studiu wizażu, ale panny młode często decydują się na zamówienie usługi z dojazdem do domu. Wówczas o profesjonalny makijaż mogą też poprosić inne osoby z otoczenia.

W szkole wizażu MacherowskaMakeup oferujemy makijaż ślubny wykonywany zarówno w naszym studiu przy ul. Piotrkowskiej 3 w Łodzi jak i z dojazdem do klientek. Makijaż wykonywany jest osobiście przez makijażystkę z kilkuletnim stażem, Jolantę Macherowską. Wykonany makijaż zachowa dobry wygląd do samego końca przyjęcia ślubnego. Rozświetli całą stylizację, stanowiąc jednocześnie jej subtelne tło.

Leave a Reply

Your email address will not be published.