fbpx

Kursy makijażu

Kursy makijażu to doskonała propozycja dla osób o bardzo różnych oczekiwaniach. Można dzięki nim zdobyć umiejętności konieczne do rozpoczęcia pracy w zawodzie makijażysty lub wizażysty, który cieszy się zarówno rosnącym zainteresowaniem jak i zapotrzebowaniem. Niektórzy kursanci pracują potem na pełen etat w zawodzie, inni traktują nowe umiejętności w zakresie makijażu jako możliwość zdobycia dodatkowego źródła dochodu. Kursy wizażu lub makijażu to również bardzo dobra propozycja dla osób już pracujących w zawodzie, którzy chcą rozwinąć umiejętności i poznać nowe techniki pracy.

Szkoły wizażu mają jednocześnie bogatą ofertę dla osób, które nie wiążą swojej przyszłości zawodowej z tym obszarem. Niektórzy rozwijają dzięki oferowanym kursom swoje zainteresowania i traktują czas spędzony na szkoleniu również jako możliwość nawiązania nowych znajomości. Inni wykorzystują zdobyte umiejętności po prostu w życiu codziennym. Kursantki są tu zainteresowane przede wszystkim poznawaniem tajników makijażu krok po kroku oraz zapoznaniem się ze specjalistycznymi technikami makijażu oka.

Kurs makijażu to również dobra propozycja dla osób, które po prostu chcą spędzić w ciekawy sposób czas – samemu czy ze znajomymi – i być może połączyć to ze zwiedzaniem nowego miasta. Niekiedy są one organizowane specjalnie dla tego typu osób. W mieście Łódź oferujemy chociażby kurs makijażu dla pań, które chcą w ten sposób rozpocząć albo spędzić wieczór panieński.

Podczas oferowanych kursów można poznać teoretyczne podstawy makijażu, zorientowane między innymi na anatomię twarzy, pielęgnację skóry i dobór odpowiednich technik i barw do typu urody. Kursantki mają tu przede wszystkim możliwość zdobycia wiedzy na temat stosowania technik korygowania niedoskonałości oraz budowania proporcji twarzy, które są podstawą do dalszych kroków w makijażu.

Poza podstawami teoretycznymi, każdy wartościowy kurs zapewnia jednak również szerokie możliwości zdobycia i rozwinięcia umiejętności praktycznych w zakresie różnych typów makijażu. Kursantki mają tu okazję do zastosowania poznanych technik do makijażu dziennego, wieczorowego oraz makijaży na specjalne okazje. Poznają też sposoby radzenia sobie z makijażem cery problematycznej.

Po zdobyciu podstaw teoretycznych makijażu, kursantki mają standardowo okazję zobaczyć wykonywanie i omawianie konkretnych technik przez instruktorkę na modelce. Następnie same stosują je, kierując się wskazówkami osoby prowadzącej szkolenie. Mają dzięki temu możliwość natychmiastowego wypróbowania poznanych w ramach części teoretycznej technik oraz zastosowania ich pod okiem osoby, która skoryguje ewentualne błędy.

W szkole MacherowskaMakeup, szkolenia prowadzone są przez wizażystkę i makijażystkę z wieloletnim stażem, Jolantę Macherowską. Charakteryzuje ją przede wszystkim indywidualne podejście do kursantów oraz chęć wspierania ich we wszechstronnym rozwoju. Prowadzi różne kursy dla każdej ze wspomnianych tu grup uczestników i jest otwarta na propozycje prowadzenia kursów sprofilowanych pod konkretne osoby.

Leave a Reply

Your email address will not be published.